موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط

صفحه اخبار

گفتگو با ریاست موسسه برخط

 گفتگو خبرنگار دانشجویی با ریاست محترم موسسه برخط 

طی مصاحبه ای که با دکتر شعبانی نیا به عمل آمد فرمودند : در آموزش مجازی هزینه های مربوط به رفت و آمد کاسته شده و از اتلاف وقت جلوگیری می شود.

دکتر فریدون شعبانی‌نیا افزود: چون هدف یادگیری الکترونیکی، ارتقای دانش و مهارت‌های نیروی انسانی با به کارگیری برنامه‌ای به روز و مقرون به صرفه می باشد، این نوع آموزش به ویژه برای افرادی که وقت برایشان حیاتی است، بر آموزش حضوری رحجان خواهد داشت. وی با تاکید بر اینکه امکان آموزش مجازی در هر مکانی که دانشجو در زمان برگزاری کلاس حضور داشته باشد، ممکن است، تصریح کرد: آموزش مجازی یکی از راحت ترین راه های تحقق به شعار “فراگیری دانش حق همگان درهر سن، در هر مکان و در هر زمان است”، می باشد چرا که صرفه جویی در وقت، فراهم بودن امکان تحصیل برای هر فرد با هر سن و سال و در هر مکان، امکان ارتباط استاد و دانشجو در هر ساعتی از شبانه‌روز با انواع روش‌های آنلاین و آفلاین و درنتیجه ایجاد انعطاف در مدت تحصیل با امکان بهره مندی از اساتید بینالمللی در این نوع آموزش میسر خواهد بود. مدیر موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط اهواز در پاسخ به این سوال که هدف شما از تاسیس موسسه آموزش مجازی برخط چه بوده است، اذعان داشت: برای بالا رفتن سطح علمی کشورمان نیازمند تربیت نیروی متخصص و دارای مدارج عالیه هستیم و با گسترش آموزش عالی این امر میسر خواهد شد. لکن گاه از سویی اشتغالات و مشکلات زندگی و نیاز به امرار معاش، مانع از ادامه تحصیل وکسب مدارج عالیه می‌شود که طبیعتا با سیستم های سنتی رایج امکان آموزش همگانی ممکن نیست؛ اینجاست که تکنولوژی به کمک آموزش عالی آمده و با تغییرروش ها و تکنیک های آموزشی راه را بر این امر میسرکرده و فناوری‌های نوین و ارتباطات‌های بین المللی فرصت را برای همه افراد در هر زمان و هر مکان فراهم می آورد. وی اضافه کرد: این امر ما را برآن داشت تا بتوانیم با راه اندازی یک دانشگاه الکترونیکی و مجازی و با استفاده از فناوریهای نوین دانشگاه را به خانه آورده و امکان ادامه تحصیل را برای علاقمندان به تحصیلات تکمیلی در مقطع آموزش عالی فراهم آوریم. دکتر فریدون شعبانی‌نیا در خصوص مراحل تاسیس این موسسه و زمان شروع فعالیت، یادآور شد: از سال1387 فعالیت‌های مربوط به تشکیل پرونده در وزارت علوم آغاز گردید که پس از اتمام کار ثبت و اخذ مجوز برای راه اندازی این موسسه، وزارت علوم موافقت رسمی خود را با راه اندازی این مرکز آموزش عالی اعلام و پس از درج نام این موسسه در دفترچه های کنکور سراسری و اختصاص سهمیه به این دانشگاه، موسسه کار خود را در مهر1394 با پذیرش تعداد قابل ملاحظه‌ای دانشجو و در یک رشته به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

وی در خصوص رشته های تحصیلی این موسسه گفت: درحال حاضر بر اساس مجوزوزارت علوم این موسسه درکلیه رشته های فنی مهندسی امکان فعالیت دارد، اما با رشته مهندسی فناوری اطلاعات و با گرایش شبکه های کامپیوتری  و گرایش  تجارت الکترونیک  و رشته مهندسی کامپیوتر گرایش  شبکه های کامپیوتری و گرایش نرم افزار کار را آغاز کردیم ولی انشاالله با حول و قوه الهی برای سال‌های بعد رشته های دیگری را نیز در دستور کار داریم.

مدیر موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط اهواز یکی از اهداف این موسسه را هموار سازی مسیر برای دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در داخل و خارج از کشور برشمرد و افزود: هدف این موسسه بهره مندی از اساتید با تجربه در سطح کل کشور و خارج از کشور می باشد که درحال حاضر نیز در نخستین رشته تحصیلی در نخستین سال تحصیلی از اساتید خوب دانشگاه‌های دولتی شیراز و شهید چمران اهواز استفاده می کنیم.

دکتر فریدون شعبانی‌نیا در خاتمه موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط را فرصت مناسبی برای ارتقای علمی علاقمندان به تحصیلات تکمیلی دانست و اظهار داشت: تاسیس این موسسه به ویژه برای هموطنان خوزستانی فرصت خوبی است که امید داریم به خوبی از فضای بوجود آمده بهره برداری نمایند و به زودی شاهد بالندگی و رشد و گسترش این نوع آموزش در سطح جامعه باشیم

.

3/33 6
    • امتیاز :
    • 4
    • 2
  • تاریخ انتشار : 1397/01/17
  • تعداد مشاهده : 1395 بار
تمامی حقوق اين سايت، متعلق به موسسه آموزش عالی الكترونيكی برخط می باشد.